Nedves helyek gyomnövénye ez a nagyra növő fűféle. Vizek partján, zátonyokon, vízállásos szántóföldeken fordul elő, de nem gyakori. A Dunántúl déli és nyugati részén, valamint az Alföldön fordul elő szórványosan. Átlagos magassága fél méter körül van, de különösen kedvező helyen embermagasságúra is megnő. Virágzata nagy, bojtos, látványos. A palkák a dísznövényként ismert vízipálma és a papirusznád közeli rokonai, ugyanabba a nemzetségbe tartoznak. Sok palka fajnak gumós gyökérzete van, némelyiket termesztik is emberi fogyasztásra. Nálunk is kapható tigrismogyoró néven, termeszthető is, de erősen invazív, nem okos dolog terjeszteni.
Vetése:
Tavasszal vesd el nedves helyre, vagy 2-3 cm mély vízzel borított tóparton. Magja nagyon apró, nem szabad földdel takarni. Palántát is nevelhetsz belőle vízbe állított cserepekben. A talaj kerti föld legyen, a bolti virágföld felúszik a víz tetejére, és megrothad a víz alatt.
Alkalmazása:
Kerti tóban használható látványos dísznövény. Terjedő tövű, tarackol, de nem képez sűrű állományt. Kertben, nedvesebb helyen vagy öntözéssel nagyon szép őszi díszt ad.